دسته‌بندی نشده

نبشی و ناودانی

ناودانی چیست

هنگام خرید ناودانی با پروفیل های U شکلی روبرو خواهید شد که در دو نوع تولید می شوند .

اول روش پرسی که برای ساخت ناودانی از پرس استفاده می شود و خرید ناودانی را می توانید بر اساس نیاز از این نوع انجام دهید.

دوم روش فابریک: که در این روش تولید ناودانی ار ابتدا ناودانی به همان شکل ناودانی تولید می شود. البته نوع دیگری از ناودانی که در خرید ناودانی با آن مواجه خواهید شد ناودانی مشبک و ساده می باشد.

درباره ناودانی مشبک باید اشاره کرد که این نوع از ناودانی از ورق گالوانیزه به شکل گرم و سرد تولید می شود  که دارای کاربردهای ساخت قفسه های فولادی محکم، سازه های با سبک فولادی و نصب سنگ به شکل خشک و بسیار پر کاربرد میباشد

نبشی آهنی

محصول دیگر نبشی آهنی میباشد که در سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. نبشی آهنی دارای دو ضلع عمود بر هم می باشد و خرید نبشی از این نوع  به منظورهای مختلفی برای پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. شکل این پروفیل L بوده و از موارد مهم در سازه های فولادی به حساب می آید. نبشی ها دارای دو قسمت عمود بر همدیگر می باشند که ممکن است این دو قسمت در یک اندازه و ابعاد و یا در اندازه و ابعاد مختلفی باشند به این ترتیب به آن ها بال مساوی و یا بال غیر مساوی می گویند. ضخامت و طول بال های نبشی ها نشانگر نام انواع نبشی می باشد. اگر نبشی از دو قسمت و بال مساوی متشکل باشد به آن بر اساس اندازه بال  برای مثال L200 و اگر بال ها دارای اندازه های نامساوی باشند آن را برای مثال L200*300 می نامند. که این اعداد بر روی آن ها نوشته شده و در زمان خرید نبشی می توانید آن را بر روی نبشی مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *